Sosyal Medya Blogları (Top 100)

Aslında şimdi yayınlayacağım 100 blog en iyi 100 blog olarak algılanmamalı ancak içlerinden bazıları uzun süredir takip ediyorum ve gerçekten bana çok şey kattığını söyleyebilirim. Mashable, SEOmoz, The Next Web en çok takip ettiklerim. Çok üzülerek söylemek istiyorum ki yanlarındaki PR, Cm, GL, FB, AR, TA değerleri güncel değil. Ama eminim ki listenin varlığı bu değerlerden daha önemli sizler için 🙂

Peki bu listeyi neye göre yapmışlar ?

PageRank, FeedBurner, Alexa, ve Technorati değerlerini önplanda tutarak yapılmış bir listedir. Bloglardaki yorum ortalamaları da listede yeralmaları açısından önemli. Listeye çok fazla komplesk bloglar alınmadı. Sosya medya bloğu kategorisine girebilecek tarzdaki siteler yer alıyor. Listedeki blogların içeriklerini kullanan bir takım bloglar da listeye alınmamış. Sürekli arıza çıkaran ve saçma hatalar veren bloglar da listenin dışında kalmışlar. Daha çok kriter var da hepsini burada paylaşmak istemedim. Merak edenler için: How to Make a Top Blog List.

Başlıkta da 100 yazıyor ama aslında listenin tamamında 200 tane blog var. Listenin tamamı için tıklayın.

Pos Blog Twitter PR Cm GL FB AR TA
1 Seth Godin’s Blog thisissethsblog 7 1 1 7 3
2 Mashable mashable 7 25 2 2 1 1
3 ProBlogger problogger 6 6 8 6 4 4
4 Copyblogger copyblogger 6 7 5 7 8 8
5 Scobleizer: bleeding edge technology talk scobleizer 7 10 4 25 6
6 Dosh Dosh doshdosh 6 3 6 10 12 12
7 ChrisBrogan chrisbrogan 6 16 9 12 19 5
8 Micro Persuasion steverubel 7 43 7 8 33 11
9 SEOmoz seomoz 6 26 40 9 2 16
10 ReadWriteWeb rww 8 113 3 3 3 2
11 Online Marketing Blog leeodden 6 57 27 14 17 14
12 Duct Tape Marketing ducttape 6 60 19 4 31
13 Clay Shirky’s Writings About the Internet 7 34 55
14 Internet Marketing News andybeal 6 71 31 17 16 18
15 Daily Blog Tips 6 68 63 13 9 7
16 Web Strategy by Jeremiah Owyang jowyang 5 57 10 11 22 9
17 Logic+Emotion armano 6 43 39 19 58 15
18 Yoast – Tweaking Websites yoast 7 8 91 43 5 13
19 The Next Web thenextweb 6 45 53 31 18 17
20 Publishing 2.0 scottkarp 7 32 20 16 91 42
21 Groundswell 6 101 16 27
22 Chris Pirillo chrispirillo 7 146 21 15 13 23
23 Web Ink Now dmscott 6 53 38 69 24
24 MarketingProfs Daily Fix 6 65 32 24 47 34
25 Rough Type 7 89 13 81 22
26 Bokardo.com – Social Web Design bokardo 6 12 62 62 61
27 Chrisg.com chrisgarrett 6 14 126 18 30 45
28 PR 2.0 briansolis 6 137 22 45 20
29 PR-Squared tdefren 6 29 35 44 78 40
30 Technosailor technosailor 7 19 113 63 47
31 TwiTip problogger 5 33 116 28 11 10
32 Six Pixels of Separation mitchjoel 6 82 30 36 65 37
33 HorsePigCow missrogue 6 37 42 112 67
34 Conversation Agent conversationage 6 101 26 42 67 36
35 Pronet Advertising neilpatel 6 61 81 29 37 79
36 Adverblog realadverblog 6 187 14 21 53 35
37 Influential Marketing Blog rohitbhargava 6 89 97 26 56 41
38 Global Neighbourhoods shelisrael 6 65 28 146 44
39 Church of the Customer Blog 6 59 11 5 208 63
40 Social Media Explorer jasonfalls 5 51 56 46 64 39
41 louisgray.com louisgray 6 131 89 38 42 29
42 The Viral Garden mackcollier 5 67 29 50 86 57
43 Search Engine Guide seguide 4 97 52 20 14 32
44 /Message stoweboyd 6 97 55 39 111 62
45 Beth’s Blog: How Nonprofits Can Use Social Media kanter 6 194 45 33 79 24
46 Drew’s Marketing Minute drewmclellan 5 71 46 35 99 76
47 John Chow dot Com johnchow 3 11 51 6 19
48 Get Elastic: The Ecommerce Blog roxyyo 5 76 131 27 69
49 Brand Autopsy 6 113 78 25 142 52
50 Andy Beard – Internet Business Systems andybeard 5 15 141 47 28 112
51 The Buzz Bin geoffliving 6 120 49 89 117
52 Sugarrae sugarrae 5 13 171 59 35 60
53 HubSpot’s Inbound Internet Marketing Blog 5 126 135 23 26
54 Blogstorm patrickaltoft 6 137 188 41 21 51
55 Marketing & Strategy Innovation Blog 6 286 41 27 52 50
56 The Harte of Marketing Blog bethharte 5 20 137 109 84
57 Davefleet.com davefleet 6 20 121 84 107 64
58 Futuristic Play by @Andrew_Chen andrew_chen 5 64 154 34 66
59 Personal Branding Blog danschawbel 5 120 110 49 59 53
60 Whatsnextblog whatsnext 6 180 36 52 123 70
61 CenterNetworks centernetworks 6 304 87 40 31 30
62 Social Times allnick 6 168 126 61 87
63 The Blog Herald blogherald 4 214 17 24 21
64 Being Peter Kim peterkim 6 270 63 51 72 33
65 Jaffe Juice jaffejuice 6 228 24 45 152 47
66 Talent Imitates, Genius Steals faris 5 74 37 57 199 66
67 Many-to-Many 4 39 17 137
68 The BrandBuilder Blog thebrandbuilder 5 61 143 120 95
69 Friday Traffic Report bendtheweb 4 56 191 30 23 79
70 Altitude Branding ambercadabra 5 71 121 80 116 58
71 Bruce Clay, Inc. bruceclayinc 5 131 168 20 118
72 Diva Marketing Blog tobydiva 5 187 22 175 55
73 The Forrester Blog forrester 5 131 129 82
74 Christopher S. Penn’s Awaken Your Superhero cspenn 6 85 155 128 133
75 Strategic Public Relations prblog 5 109 50 37 203 110
76 10e20 5 18 267 40 125
77 a shel of my former self shel 6 304 25 115 68
78 Greg Verdino gregverdino 5 109 48 71 168 85
79 PRBlogger stedavies 5 85 95 61 161 99
80 The Social Media Marketing Blog scottmonty 3 36 56 62 104 38
81 Techno//Marketer mattdickman 5 113 71 68 162 86
82 Smart Mobs 7 304 12 150 73
83 The Jeff Pulver Blog jeffpulver 5 85 47 131 98 75
84 Damn! I Wish I’d Thought of That! sernovitz 5 204 77 127 74
85 Econsultancy – Digital Marketing Blog 6 204 186 45
86 Winning the Web gyutae 4 23 227 68 36 55
87 The Future Buzz adamsinger 4 46 205 66 51 49
88 Buzz Marketing for Technology pauldunay 5 120 134 74 126 83
89 Bloggers Blog bloggersblog 5 187 65 65 92 142
90 NevilleHobson.com jangles 5 304 32 64 105 54
91 Todd And… toddand 5 89 112 169 141
92 ViralBlog viralblog 5 146 150 77 75 103
93 Techipedia tamar 3 2 164 58 84 58
94 Brent Csutoras brentcsutoras 5 69 244 57 151
95 Dan Zarrella danzarrella 5 180 199 86 41 43
96 360 Digital Influence – Fresh Influence 5 204 123 82 119
97 Brains on Fire 5 172 101 147 114
98 POP! PR Jots jspepper 5 22 68 269 170
99 ‘Cross The Breeze crossthebreeze 5 78 144 250 64
100 Somewhat Frank frankgruber 6 304 100 32 110 136

PR = Google Page Rank
Cm = Comments on blog
GL = Google search links
FB = FeedBurner count
AR = Alexa Rank
TA = Technorati Authority

Share

1 Comment

1 Comment Sosyal Medya Blogları (Top 100)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Additional comments powered by BackType