Kumar ve Eğlence Şehri Las Vegas’ta Bir Gün

Bildiğiniz gibi Las Vegas, ABD’nin Nevada eyaletindeki Mojave Çölü’nün tam ortasında olan, kumar ve eğlence yerleriyle ünlü bir şehir. Bu haftaki gezimizin durağı bu günahlar şehri diyebileceğim gecesinin bile gündüz aydınlığında olan bu şehirde. 43 derece sıcaklığı gördüğümüz ve sıcaktan nefes bile almanın zor olduğu bu şehirde yapılabilecek en güzel şey klimalı arabanızda gezmek. Gündüzleri insanlar dışarı çıkmaktan kaçınsa da sürekli hareketli bir şehir. Geceleri de ayrı bir dünya. 7 Eleven’da –ABD’nin BİM’i diyelim- bile kumar makinelerini görebilirsiniz.

Şehrin n ortasında yüksek hoteller ve  etrafında  sadece havuzlu villaların bulunduğu bu şehirde ikamet etmek gerçekten çok ucuz. Las Vegas’ın en ünlü otellerinden olan ve kulesiyle göz dolduran Stratosphere’de kaldık. Şehrin göbeğinden geçen ve boylu boyunca yürüyerek gezebileceğiniz bir caddesi var. Yürüyerek çok fazla etraftaki güzelliklere takılmazsanız 2 saatinizi alır. Geceleri etrafta yanan neon ışıkları şehre ayrı bir güzellik katıyor.

Bu şehirde dünyanın 7 harikasını görebilirsiniz. Tabi minyatür versiyonlarını. Minyatür deyip geçmeyin, gerçekleri kadar olmasa da oldukça görkemli bir görünüşü var. Mesela New York’un bir minyatür şehri var. Bu minyatür yapılarda insanlar kalıyor, bir kısmı da otel olarak kullanılıyor. Oluşturduğum Facebook albümünü gören arkadaşlarım beni bir fotoğrafta Paris’te diğerinde de Mısır’da görebiliyor.

Bana en saçma gelen kısmı ise böylesine görkemli bir şehrin çölün ortasına kurulmuş olması. Dediğim gibi çok sıcak ve uzun süre kalındığında çok sıkıcı gelebilir size. Biz de her şeyi tadında bıraktık ve gezimizi bir gün olarak sınırlandırdık.

Bir sonraki durağımız Los Angeles oldu. Bir sonraki yazımda da onu sizlerle paylaşacağım..

Share

1 Comment Kumar ve Eğlence Şehri Las Vegas’ta Bir Gün

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Additional comments powered by BackType