Bu Gol Türkiye İçin !

Gençler tarafından kurulan Düşün Taşın Derneği’olarak bizler, 13 Haziran Pazar günü önemli bir rekor denemesine ev sahipliği yapacağız. Geçen yıl başlattığımız ‘Kitap Okuma Günleri” projesinin 38’inci etkinliğini Ali Sami Yen Stadyumu’nda 20 bin kişinin aynı anda kitap okumasıyla gerçekleştireceğiz.

70 haftadan beri İstanbul’un farklı mekânlarında bir araya gelerek, T.C.Cumhurbaşkanımızın değerli eşleri Sayın Hayrunisa Gül Hanımefendi’nin himayelerinde yürüttüğümüz projeyi 2014 yılına kadar devam ettirmeyi planlıyoruz. Amacımız, Türkiye’deki kitap okuma oranını arttırmak.

Guinness rekoruna aday olan etkinliğimizin provası 1305 kişinin katılımıyla 21 Şubat 2010 tarihinde gerçekleşti. Guinness Rekorlar Kitabı’na ‘Dünyanın En Yüksek Katılımlı Kitap Okuma Etkinliği’ ile girmek için başvuruda bulunduğumuz etkinliğimiz

T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde hayata geçecek.

Ali Sami Yen Stadyumu’nda rekor için bir araya gelecek olan kitap gönüllülerinin yanlarında getirdikleri 20 bin kitap, talepte bulunan ve ihtiyacı  olan 20 farklı şehre gönderilecek.

Bu özel rekorun yaşanacağı etkinlikte siz değerli takipçilerimizi  de aramızda görmek istiyoruz.

OKUMAYAN KALMASIN DİYEBİLMEK İÇİN…

YER: Ali Sami Yen Stadyumu

TARİH: 13 Haziran 2010 Pazar

SAAT: 09:30 – 12:00

Program Akışı:

9:30-10:30 Katılımcıların Stadyuma Alınması

10:30-11:00 Rekor Hazırlıklarının Kontrollerinin Yapılması

11:00-11:15 Açılış ve Protokol Konuşmaları

11:15-11:45 Kitap Okuma Rekor Denemesi

12:00 Kapanış

Düşün Taşın Derneği

Bu etkinlikte bir kaza bela olmazsa ben de katılacağım inşallah. Bu arada uzak şehirlerden ya da durumu müsait olmayan arkadaşlar bizlere sosyal platformlarda destek olabilir. Varsa bloğunuz yukardaki yazıyı bloğunuzda paylaşabilirsiniz. Bir de etkinliklerden haberdar olamk için önce http://www.facebook.com/dusuntasin adresinden sayfayı beğenip konuyla ilgilenebilecek arkadaşlarınızı da davet edebilirsiniz.

Pazar günü görüşmek dileğiyle sağlıcakla..

Share

1 Comment Bu Gol Türkiye İçin !

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Additional comments powered by BackType