Blog Ödülleri 2010 (BÖ! 2010)

10-30 Mart 2010 tarihleri arasında gerçekleşecek Blog Ödülleri 2010 (BÖ 2010) bu sene inanılmaz kapışmalara sahne olacak gibi görünüyor. Üçüncüsü gerçekleşecek olan yarışmada geçen yıla göre blog sayısında çok fazla artma var.  Merak edenler için söyliyeyim ben bloğumu o kadar rakip arasından sağçıkacağına inanmıyorum ama yine de kaydımı yaptım 🙂 Bu yazıyı yazmakta gecikmiş olduğumu düşünenler olabilir, aslında ilk başta sosyal ortamdan izlenimleri sizle paylaşmak istediğim için biraz bekledim.

Yarışma yaklaşık iki haftadır başlamış durumda. Şuanda bloggerlar sitelerini kaydetmekle uğraşıyorlar. Kayıt sırasında  kullanılan sms olayı ve site doğrulama kodları sayesinde adil bir oylama yapılacağı kanısındayım.

Blog kategorilerinden de sponsorların kimlerin olduklarını görebilirsiniz. Hem sizlerle de kategorileri paylaşmış olurum. Vestel  Aile Blogları Kategorisi, Garanti İş Dünyası Blogları Kategorisi, Pegasus Airlines Gezi Blogları Kategorisi, ntvmsnbc Haber Gündem Blogları Kategorisi, Hobi Blogları Kategorisi, Schwarzkopf Kadın Blogları Kategorisi, Efes Pilsen Kültür Sanat Blogları Kategorisi, Alpella Kişisel Bloglar Kategorisi, limango Moda Blogları Kategorisi, Fiat Otomobil Blogları Kategorisi, oyun ekolay Oyun ve Eğlence Blogları Kategorisi, Reklam Store Reklam Pazarlama Blogları Kategorisi, Mars Athletic Club Spor Blogları Kategorisi, Hepsiburada.com Teknoloji Blogları Kategorisi, Topluluk Blogları Kategorisi, Microsoft Advertising Windows Live Spaces Blogları Kategorisi, Ülker Pötibör Bisküvi Yemek Blogları Kategorisi

En çok tartışılan konuların başında verilecek olan ödül. Çok fazla sponsorun katılımıyla gerçekleşecek olan yarışmada her kategoriye bir sponsorun ismi verilmiş. Dışardan bakıldığında çok büyük ödüllerin doşaltığı bir yarışma gibi görünse de FF camiası ve bloggerlar bu durumdan pek hoşnut değil. Hatta fişlenmek istemeyen bloglar da sussuyor diyebilirim. Ben her ne kadar yarışmaya katılsam da olaylara objektif bakmak zorundayım. Ödüller her sene yarışmanın sonunda açıklanıyor ve blog sahipleri pek de tatmin olmadıklarını da biliyoruz.

Peki ödüller neydi bu sene ne olacak ? Geçen yıllarda birinciye 1 haftalık tatil hediye edildi ve bunun dışında da elle tutulur adam gibi bir ödül verilmedi. Hediyeler arasında anahtarlık, not defteri gibi promosyon ürünlerinin verildiğini duyduğumda kahkahalara boğulmuştum 🙂 Blog ödülleri daha bilinmiyor ama bir çeşitli bloglarda şimdiden tahmin yürütmeye başlayan arkadaşları gördüm. Hatta işin biraz mizah yönüyle ilgilenen arkadaşlar da var.

Belki bu yazıyı yazarak kendimi fişlemiş oldum ama olsun dediğim gibi objektif davranmak zorundayım. İyi olan kazansın. Tüm blogger arkadaşlara başarılar diliyorum.

BÖ 2010 için de NTV’nin desteğiyle güzel bir reklam filmi hazırlanmış. Onu sizlerle paylaşladan edemeyeceğim. Şahsen reklam filmini çok beğendim.

Share

4 Comments Blog Ödülleri 2010 (BÖ! 2010)

  1. turklerklani

    Açıkcası ben ilk BÖ’yüde desteklemedim bunuda desteklemiyorum. Pek samimi bulamadım nedense. Ama katılan arkadaşlara başarılar diliyorum.

  2. kamil

    Bence güzel bir etkinlik. Hiç olmazsa bloglar için senede bir kez kendi kategorilerindeki diğer bloglarla yarışma fırsatı buluyorlar 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Additional comments powered by BackType