ArixForum v.1 Beta

Yeni projelerimden bahsedip yayınlamadan önce yine ASP ile geliştirdiğim ve zamanında Web Wiz forumundan esinlenerek üzerine yeni özellikler eklediğim forum projemi de sizlerle paylaşmak istedim. Uzun zamandan beri yayınlamak aklımda yoktu çünkü biraz küçümsediğim bir projeydi açıkçası. Soran olunca söylüyordum ama bloğumda da paylaşmamı istediler ben de şimdi sizlerle paylaşıyorum. ASP ve SQL’i bu forum sayesinde çok iyi öğrendiğimi söyleyebilirim ancak artık PHP dilini kullanıyorum.

Forumun yazlımından tasarımına herşeyi özgündür. Uzun aylar sonunda uykusuz gecelerin sonunda çıkmış bir çalışmadır.

Forumu uzun bir süre kullanmıştım ama o zamanlar daha güvenlik konusunda tecrübesiz olduğumdan sürekli saldırıya uğruyordu. İnsanlar nedense destek olmak yerine hep köstek olmayı tercih ediyorlar. Belki iyi bir ekip çalışması olsaydı sonradan onu PHP’ye çevirip daha da geliştirebilirdik. Tabi şimdilerde sosyal platformlar forumların çok çok önüne geçtiğinden yeni projem de o hedefte olacak.

Teknik çok fazla bilgi vermeyeceğim zaten. Yüklediğim resimlerden nasıl birşey olduğunu görebilirsiniz.

Share

2 Comments

3 Comments ArixForum v.1 Beta

  1. 'Arif ACAR

    O zamanlar arix takma adını kullanıyordum. O yüzden öyle bir isim verdim. Diğer projelerime de benzeri isimler vermiştim hatta. Ama sonradan başka başka insanlar da kullanınca bıraktım onu da. 🙂 @Ahmet aslında güzel olurdu.

    This comment was originally posted on FriendFeed

  2. HB.

    fena değil gibi. ama artık forum kelimesi geçince kaçar gibi oluyorum. malesef forumun modasını da bitirdik.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Additional comments powered by BackType