Amerika İçin Sayılı Günler..

Bu sene hayatımın en sıra dışı senesini yaşamak için merhaba demiştim 2011 yılına.. PHP, .NET, c#, CSS, JQuery vs. bir yere kadar dedim artık. Dünya döndükçe ve günler geçtikçe yeni dünya düzeni dediğimiz kavram ivmeli olarak kendini hızlı bir şekilde göstermeye başladı. Herşey değişiyor, dünya değişiyor ve ben de bu değişime ayak uyduramazsam eski olur kalırım..

2011 için ilk olarak sizlerle de daha önce paylaştığım Düşün Taşın Derneği‘ne üyeliğimi başlatmıştım. Şimdiyse Amerika’ya gidiyorum. Düşün Taşın Derneği’nin Dış İlişkiler Masası Sorumluluğunu aldıktan sonra buna gerçekten ihtiyacımın olduğunu tekrar tekrar kavramış oldum.

Bu sene Amerika’nın Kaliforniya eyaletindeki San Diego şehrine gideceğim. Tabi bu ilk plan olduğu için diğer şehir ve eyaletlerden bahsetmiyorum bile. Vizemi, pasaportumu ve uçak biletimi ayarladım. 20 Haziran 2011‘de italya üzerinden uçuyorum.

Oraya gidip bütün yazımı bir bilgisayar başında geçirmektense orada insanlarla iletişim halinde olabileceğim bir iş düşündüm kendime. İlk olarak Pedikep‘le yolcu taşımacılığı yapmayı planlıyorum. Pedikep en az 3 tekerlekli, insan veya yük taşımaya yarayan bir bisiklet türü. İkinci planda düşündüğüm de bir restorantta çalışmak. Orada insanların sürekli diyalog halinde oldukları aşikar. Belki de bu iki işi birlikte de yapabilirim. Dil gelişimim için hangisi daha sağlıklı olacaksa onu tercih edeceğim.

Oradaki planlarımdan bir tanesi de Düşün Taşın Derneği’ni en iyi şekilde temsil etmek. Think tank kuruluşlarıyla irtibata geçip Türkiye’deki projelerimizi anlatacağım.

Tabi oradaki insanlara derdimi anlatabilmem için de blog sayfamdaki yazıları anlamaları gerekiyor 🙂 Bunun için de en yakın zamanda ingilizce sayfamı da açıyorum. (arifacar.com/eng olabilir) Hem yazarken kendimi geliştireceğim hem de insanlara derdimi daha kolay bir yoldan anlatacağım. İngilizcem çok kötü olmamakla birlikte yazılarımda illa ki hatalar olacaktır. Bunları da yazdıkça öğreneceğim ve düzelteceğim..

Oraya kadar gidip de orada neler yaptığımı anlatmamak da olmaz. Onun için de bu sayfamdan hariç olarak arifacar.com/wat adında work and travel deneyimlerimi paylaşacağım. wat sayfamı açtığımda sizlere sosyal mecralardan duyuracağım..

Görsel kaynakları için imleci resimlerin üzerine getirin..

Share

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Additional comments powered by BackType