2014′e Adım Adım

Bu hafta 64. Kitap Okuma Günleri’ni 2 ülke 15 ayrı şehirde düzenliyoruz. Kitap Okuma Günleri’nin bir özelliği de sürekli farklı mekanlara düzenlenmesi ve kendini tekrarlamayan bir yapıda olması. Bu sefer de okyanusların ötesine Amerika Birleşik Devletleri’ne uzanıyoruz. 11 Aralık 2011 Pazar günü Türkiye’de; İstanbul, Antalya, İzmir, Afyon, Isparta, Giresun, Çorum, Sakarya, Bolu, Konya, Karabük, Çanakkale, Düzce, Erzincan ve Amerika’da Washington DC’de aynı anda etkinliklerimiz gerçekleşecek.

Bu ne demek oluyor?

Dokunduğu yeri değiştiren, herkesi olduğu gibi kabul eden; bir iyilik hareketinin Türkiye’den dünyaya yayılmasına “öncülük” etmek isteyen biz gençlerin bu projeyle bir hedefi var. Kitap ve kitap okuma üzerindeki bazı kalıplaşmış duvarları yıkmak istiyoruz ve bir farkındalık oluşturmak istiyoruz. Okuma sevgisini ve bilincini önce Türkiye’ye yaymayı daha sonra da bunu dünya literatürlerine taşımayı hedefliyoruz.

Ve bunları yaparken hedeflerimiz doğrultusunda hareket ediyoruz. 2010 yılında İstanbul’un birçok semtinde kitap okuduk. Ali Sami Yen stadında 13 Haziran 2010 tarihinde “Dünyanın En Yüksek Katılımlı Kitap Okuma Etkinliği” projesi gerçekleştirdik. 2011’de de Türkiye’nin 7 farklı bölgesinde aynı anda bu etkinliği düzenleme hedefimiz vardı. İyi bir ekip çalışmasıyla Önce 2011 hedefimiz olan 7 farklı şehirde aynı anda kitap okuduk. Daha sonra bu sayıyı 9 ve şimdi de 15 ayrı şehirde bu etkinliğimizi sürdürüyoruz.

2012 hedefimiz de 81 ilde aynı anda kitap okumak. 2013’te Avrupa ve Balkan ülkelerinde, 2014’te de tüm dünyada aynı anda Yüksek Katılımlı Kitap Okuma Etkinliğinini gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.

Biz bir hikâye yazıyoruz hayallerimizle. Ve bu hayallerimize ortak olan herkesi bekliyoruz…

Share

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Additional comments powered by BackType