2011 peak yılı

2011 yılı benim için hayatımın en peak yıllarından biri oldu. İş, güç, okul, dernek derken bir yandan da hesaba katmadığım onca şeyle uğraştım. Bunların hepsini tabiî ki de keyif alarak yaptım ama oldukça tempolu bir seneydi.

2011’de Okul

Her zaman olduğu gibi okul konusunda da daha doğrusu sistem konusunda da çokça yakındığım bir sene oldu. Çok başarılı olamadım maalesef ama başarısız da olmadım. Orta seviyelerde bir eğitim süreci yaşadım. C#, .NET, Java, SQL, T-SQL gibi yazılım konusunda çok daha yeni şeyler öğrendim. Tabi eğitim içerikleri beni tatmin etmemekle birlikte yazılım dünyasından uzaklaştığımı da ifade etmek isterim. 2011’de çok değerli akademisyenlerden de ders aldım. Şimdi çok muhterem Marmara’mızın elinden tutamadığı Cengiz Şimşek,Rıdvan Dilmaç gibi..

2011’de İş Güç

2011’in son çeyreğine kadar freelance çalışmalarıma devam ettim. Yeni projeler yaptık, ekip çalışmalarına daha da önem verdim. Bazı şeylerin artık daha profesyonelce yapılması gerektiğini fark ettim ve freelance web çalışmalarının beni artık ileri taşımadığını fark ettim. 2011’in son çeyreğinde de uzun zamandır üzerinde kafa yorduğum sosyal medya, dijital pazarlama, SMO gibi konularına daha da ağırlık verdim. Bu kapsamda çeşitli eğitimlere katıldım.  “Ömür boyu öğrenen öğrenci” sloganımla okudum okudum. Öyle ki Google Reader bile benden sıkılır oldu. Günde onlarca yazı okuduğum günler oldu.

İsimlerini vermek istemediğim çok değerli insanların (yazar, siyasetçi, eğitimci..) sosyal medyadaki itibar yönetimlerini yaptım (yapıyorum).

2011’in son ayında da Medusa Plus’ta çalışmaya başladım. Şimdiye kadar onlarca büyük markaya çalışmış ve … Sosyal medya konusunda çeşitli çalışmalar yapmakla birlikte ekibin fikir takımında da yer almak beni ayrıca mutlu ediyor. Düşün Taşın’daki nohavı buraya tam anlamıyla yansıtmak istiyorum.

2011’de Düşün Taşın

Ne desem, nerden başlasam bilemedim. 2011 Düşün Taşın için de oldukça hareketli bir yıl oldu. Belki de beni bu kadar dinamik tutan ve sürekli bir şeylerde kendim eksik görüp bir şeylerin peşinden koşmama sebep olan Düşün Taşındır.

2011’de Uluslar arası bağlantılarımız daha da gelişti. Fransa’dan kalkıp bizimle ropörtaj yapmaya gelen New City Zens ekbinden tutun da Amerika’da Washilton DC’de etkinlik yapmamıza kadar farklı deneyimlerimiz oldu.  Dernekte onlarca yeni insanla tanıştım. Her tanıştığım birinden bir şeyler öğrendim. Özellikle Aralık ayında yaptığımız eğitimler sayesinde kendimde gözle görülür değişiklikler fark ettim 🙂

2011’e veda ederken Düşün Taşın’da Aralık ayının yıldızı seçilmem ve bunu mecralarımızda paylaşılması beni onura etti. Yaptığım infografik çalışması, yeni web sitemizin yayın hayatına geçmesine kadarki olan süreçteki çalışmalarım ve diğer birkaç çalışma sayesinde böyle bir değere layık görüldüm 🙂 Yine tekrarlamak istiyorum bunların hepsi ekip arkadaşlarımın özverili çalışmaları sayesinde gerçekleşti ve ayrıca hepsine tek tek teşekkürlerimi iletiyorum taa buradan 🙂

2011’den Yenilikler, Sıra Dışılıklar

2011 başta da dediğim gibi çok yoğun ve sıra dışı bir sene oldu. Mesela hayatımda hiç deneyimlemediğim şeyler yaptım, hiç gitmediğim ve sadece televizyonlardan hayranlıkla izlediğim Amerika’ya gittim. San Diego, Las Vegas, Los Angeles, Coronado Adası, Valley gibi şehir ve bölgeleri gezdim. Başlı başına uzun uzun anlatılması gereken her birinde ayrı maceramın olduğu harika bir 3 ay geçirdim. Mesela metrelerce dalgaların arasında ilk defa okyanusta yüzme fırsatı buldum 🙂

Yine 2011’in son aylarında Sosyaraç’ı kurdum. Sosyal medya araçlarına yönelik çokça paylaşımlarım olacak daha da…

Bazen keşke kendime özel gün gün ne yaptığıma dair tutabildiğim bir günlüğüm olsa da bazılarını buradan sizlerle paylaşabilseydim diyorum. Artık 2013 yılına saklayalım diyelim.

Share

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Additional comments powered by BackType